20 Şubat 2017 Pazartesi

TÜRKİYE'NİN YENİ NÜFUSU 79.814.871

CHP Ataşehir aday adayları bir arada

Tanışma Toplantısı...

15 Eylül 2013 Pazar 11:08
CHP Ataşehir aday adayları bir arada
CHP Ataşehir Belediye başkanlığı ve Belediye Meclis üyesi aday adayları Ataşehir Nikah Salonu'nda tanışma toplantısında bir araya geldi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği toplantıya Belediye Başkan aday adayı olarak 6 kişiden 5 kişi katıldı. Belediye Başkanı Aday Adayı olan Battal İlgezdi'nin toplantıya katılmaması dikkat çekti. Meclis Üyesi aday adaylığı için de toplam 129 kişi vardı. 129 kişiden eksikler olmasına rağmen katılım yoğundu.

  

 Tanışma toplantısın konuşma yapan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak sözlerine Belediye Başkan Aday Adaylarını ve Meclis Üyesi Aday Adaylarını tebrik ederek başladı. Altınkaynak toplantının amacını; "birbirini tanımayan, aramıza yeni katılan arkadaşların kaynaşması" olarak açıkladı.


"Birbirinizin rakibi değilsiniz"

Ülkenin zor bir dönemden geçtiğine dikkat çeken Altınkaynak, "ülkemizin bu coğrafyasında ayakta duran tek demokratik mekanizmasını az da olsa işletme, bir ülkenin bireyleri olarak bu mekanizmayı 90 yıl önce kurmuş olan Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının önderliğinde devamını sağlayabilmek için bizlere büyük görevler düşüyor" dedi.  Etrafın kan ve revan içinde olduğunu belirten Altınkaynak "ülkede ileri demokrasi safsataları altında baskı rejimi, tehditler var. İnsanları yıldırmak için bir hayli çabalar var. Bu iktidarın anlayışının derinliklerinde demokrasi anlayışı yok. Bunlar biat kültürünü sahip" diye konuştu.
Bu nedenlerden dolayı sorumlulukların çok fazla olduğunun altını çizen Altınkaynak, "ülkemizi ve ülkemizdeki demokratik mekanizmayı daha kalıcı ve güçlü hale getirmenin birinci sorumluluğu CHP'dir, sizlersiniz. Hiçbirimizin rakip olmadığı düşüncesine sahip olacağız. Bizim rakibimizin siyasi iktidar olduğu ve mücadelemizi onlarla yapmamız gerektiğinin bilinciyle yola devam edeceğiz" dedi.

Altınkaynak," önümüzdeki seçim sürecinde Ataşehir İlçe Örgütü olarak ve İstanbul İl Başkanlığı olarak bütün aday adaylarının seçiminde, ön seçim ya da eğilim yoklamasının daha doğrusu örgütümüzün iradesinin mutlaka etkin olacağı bir yöntemin olması bizim hem yazılı hem de sözlü olarak beyanımızdır" dedi.


"CHP'nin bayrağını Türkiye'ye dikmek boynumuzun borcudur"


Cumhuriyetin değerlerini yok etmeye çalışanlara seslenen Altınkaynak, "150 yıl önceki tarihi bizim önümüze getirmeye çalışanlar, 23 Nisan'ın karşısına kutlu doğum haftasını getirenler, 30 Ağustos'un karşısına 1071 Malazgirt Savaşı'nı getirmeye çalışanlar, bunların bildikleri bir şey var. Biz bunlara rağmen tarihimizi asla unutmayacağız, bize verilen görevleri yerine getireceğiz" diye konuştu.

Son olarak Altınkaynak "CHP'nin bayrağını hem Ataşehir'de hem de İstanbul büyükşehirde ve 2015 genel seçimlerinde Türkiye'ye dikmek bizim boynumuz borcudur" dedi.

Hakkı Altınkaynak'ın konuşmasından sonra Belediye Başkan Aday Adayları ve Meclis Üyesi aday adayları kendilerini kısaca tanıttı.CHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayları;


1-Battal İlgezdi2-Beytullah Doğanay3-Zafer Nuhoğlu4-Nurettin Öğütoğulları5-Sani Yıldırım6-Sefa Sarısoy
Haber&
Fotoğraf:Oktay Öztürk
İstanbulum Gazetesi

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV