20 Şubat 2017 Pazartesi

TÜRKİYE'NİN YENİ NÜFUSU 79.814.871

Ataşehir'de MHP'nin ilk aday adayı...

Belediye başkan aday adayı Mehmet Tatar, Ataşehir halkını kazanmayı hedefliyor.

14 Eylül 2013 Cumartesi 13:30
Ataşehir'de MHP'nin ilk aday adayı...
MHP'nin Ataşehir Belediye Başkanlığı için ilk adayı Kimya Mühendisi Mehmet Tatar oldu. Mehmet Tatar, yerel basın mensublarıyla ve parti temsilcileriyle bir araya gelerek adaylığını ilan etti.

MHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Murat Taşyürek ve MHP Ataşehir Seçim Komisyonu Başkanı Şamil Cindirli ve arkadaşları aday adayı Mehmet Tatar'ı yalnız bırakmadı. Seçim Komisyonu Başkanı Şamil Cindirli, “başvurular içinde Mehmet Bey’in başvurusu bizi daha çok sevindirdi.  Kendisi içimizden bir şahsıyet, ülkücü hareketin her türlü ceremesini çekmiş bir arkadaş. Bu davanın çeşitli kademelerinde görev almış. Bunun dışında belediye başkanlığı adaylığı noktasında  kariyeri, bunu hak eden bir nokta da. Umarım hayırlı olur. Ben Mehmet Bey’e başarılar diliyorum” dedi.

"Belediye başkanlarımız çevreye önem vermiyor"


Şamil Cindirli’den sonra konuşan MHP Ataşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Tatar, “dikkat ederseniz burada hep gençlerle beraberiz, Ataşehir’i aldığımızda da bu gençlerle yürüyeceğiz” dedi. Belediyeciliğin çevre ve şehircilik olmasının altını çizen Tatar, Aday Adaylığını şu sözlerle açıkladı: “Belediyecilik çevre ve şehircilikten oluşmaktadır. Maalesef, genellikle belediye başkanlarımız şehircilik kısmına önem veriyor, çevre mevzuatlarına ve çevreye önem vermiyorlar. Bu ve bunun gibi eksikleri gördüğüm için belediyeyi çevre ve şehircilik olarak idare edeceğim için aday adaylığımı açıklamış bulunmaktayım.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mehmet Tatar, “çevre sektöründeki insanların çevreye ekonomik gözle baktıklarından dolayı çevrenin sosyolojik yanını göz ardı ettiklerinin altını çizdi. "Bugün çevreciyim diyen bir çok firmaya gidin, bu firmaların yüzde 80’i ekonomik kazanç sistemine dayalı bir sistemle çalışmaktır” diyen Mehmet Tatar, çevreci şirketlerin öncelikle ekonomiye sonrasında sosyolojiye önem verdiklerini vurguladı. Türkiye’de ki  bütün çevre sıkıntılarının nedenini  iş adamlarının olaya ekonomik yönden bakmasından kaynaklandığını ifade eden Tatar, “ örneğin bir çevre mühendisi bir iş adamına gidiyor, atıkların geri kazandırılması para kazandıran bir iş ya da HES inşa edelim, rüzgar gülü yapalım hepsi çok kazançlı işler, bu işleri yapalım, diye tekliflerde bulunuyor. Bu bakış açısı ile bakıldığı için Türkiye’de  çevre anlaşılmış bir mevzuata sahip değildir. Önce insanların ve canlıların yaşam alanını sağlayacağız, ondan sonra ekonomiye  bakacağız” diye konuştu. “Şehircilik gökdelen yapma mantığı ile yürümektedir"


Ataşehir’deki şehirciliğe dikkat çeken Tatar, “Ataşehir’de şehircilik çok ön planda, Burayı kazanacak kişinin Ataşehir Belediye Başkanı değil de Ataşehir’in iş merkezinin belediye başkanı olacakmış gibi bir algı var” dedi.  Burada yaşayan insanların dışlanılmış, uzaklaştırılmış, birbirinden kopuk bir hayat yaşadığını söyleyen Tatar, “şehircilik gökdelen yapma mantığı ile yürümektedir. Şu anda yapılan binalarda sadece şehircilik kokmakta çevre kısmı ihmal edilmektedir. Mesela burada 75 bin 500 m2 bir yeşil alandan bahsedilmekte size soruyorum kim çocuğunu rahat bir yere götürüp getirebiliyor? Komşuluk ilişkilerimizde ne kadar içli dışlıyız?”

Hayvanlara duyarlı bir aday adayı olan Tatar, projelerinden bir tanesi şöyle açıkladı: “Yetiştirme yurdundan bir çocuk aldığınız zaman sizin sosyo-ekonomik yapınızı gözeterek o çocuğu size veriyorlar. Fakat Türkiye’de bir hayvanı aileler çocuğuna oyuncak gibi alıyor. Oyuncak gibi alındığı içinde 3 gün bakılıp sonra hayvanlar sokağa atılıyor. Eğer başarabilirsem bizim belediyemizin sınırları içerisindeki kim hayvan beslemek istiyorsa bizden ruhsat almak zorunda kalacak. Hayvan hastaneleri kurulacak ve bu hayvanlar hiçbir şekilde mağdur edilmeyecek “


"Görünen yüksek binaların yanında görünmeyen halkımız var"


Gümrük’ten Hal’e, imar sorunundan yüksek gerilim hattı sorunlarına kadar bir çok sorun olduğunun altını çizen Mehmet Tatar, “yaşanabilir bir Ataşehir istiyorum” dedi. Her ilçenin bir merkezinin olduğunu belirten Tatar,  “Ataşehir’in merkezi neresi? Her şeyi ekonomik boyutlarla alınmış, yüksek binalar dikilmiş, iş merkezleri yapılmış, yaşam alanı hakkı diye bir şey yok” diye konuştu.

Son olarak Ataşehir insanını kazanmanın gerekli olduğuna dikkat çeken Tatar, “Ataşehir’de yaşayan gençlerimizin yaşam alanı, ekonomik durumu, iş potansiyeli , eğitim durumu bunları araştırmak gerekiyor. Önce insanımızı kazanmak gerek . Şuan da görünen yüksek binaların yanında görünmeyen halkımız var onlar çok büyük mağduriyetler yaşıyorlar. 

Haber&
Fotoğraf:Oktay Öztürk
İstanbulumGazetesi

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV