20 Şubat 2017 Pazartesi

TÜRKİYE'NİN YENİ NÜFUSU 79.814.871

Ahmet Şimşek Koleji’nde Onur Dolu Açılış

Türkiye'nin 27 yıllık köklü eğitim kurumu Ahmet Şimşek Koleji, 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Dönemi’ne 10.000’inci mezununu uğurlayarak girdi. Ülkeye birçok değerli iş adamı ve isim yetiştiren Türkiye’nin İlk ve Tek Ücretsiz Özel Okulu Ahmet Şimşek Koleji, bölgenin parlayan yıldızı oldu.

17 Eylül 2012 Pazartesi 17:07
Ahmet Şimşek Koleji’nde Onur Dolu Açılış
Foto galeriye git

Adem GİDEN / İstanbulum Gazetesi

Okulların açılması ile birlikte düzenlenen törende duygu ve düşüncelerini ifade eden Ahmet Şimşek Koleji Kurucusu Ahmet Şimşek ve eşi Kurucu Temsilcisi Yasemin Kumral Şimşek önemli mesajlar verdi. Törende, Şimşek Ailesi'nin önde gelen isimleri ile birlikte, Kolejin Genel Koordinatörü Tuncay Şimşek'te yer aldı.

AHMET ŞİMŞEK: KOLEJİMİZ BİZİM DEĞİL, SİZİNDİR

Kartal'da hizmet veren Kolejin Kurucusu Ahmet Şimşek, eğitimin önemine değinerek şunları ifade etti;

Bu yıl aramıza gelen bizi tercih eden yeni öğrencilerimiz; geçen yıllardan aramızda olup okuyan öğrencilerimiz… Hep birlikte mükemmel bir şekilde yetişmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Ne mutlu bize. Kolejimizde çağın gerektirdiği en son imkanları kullanarak yeni, modern ve kolay eğitim sistemini uygulayarak öğrencilerimizin yetişmesini temin etme gayreti içindeyiz. Gayemiz bu davada kardeşçe, birlik içinde, sevgi, şefkat, saygı ve sevgiyle buluşarak bütünlük içinde çocuklarımızı en üstün seviyede yetiştirmektir. Ne mutlu bize… Şuna inanıyoruz ki, bu kutsal eğitim yuvasında ailelerimizin, büyüklerimizin, ulusumuzun övüneceği birer değerli insanlar olarak yetişmenizdir, şüphesiz ki bu şekilde yetişiyorsunuz. Hepimizin göğsünü kabartacaksınız. Bu yıl kolejimiz çeyrek asırlık tecrübesi ve birikimleri ile dünya standartlarında yeniden yapılanmış olarak Türk toplumunun önüne çıkmaktır. Ne kadar övünsek azdır. Sadece mükemmel eğitimle kalmamak, yetinmemek, öğrencilerimize birçok öğleleri aktarmak, benimsetmek ve aşılamak gayemizdir. Bu öğeler ahlaklı olmak, doğru olmak, dürüst olmak, insan haklarına saygılı olmak, yükselmek, başarmak gibi birçok sayıda öğelerdir.

Sevgili Öğrenciler;

Bu eğitim yuvası bizim değil, sizindir. En iyi şekilde dolu dizgin sizler istifade edin. Siz çalışın… Her şeyimiz sizindir. Sizlere feda olsun. Vatanın size ihtiyacı var. Toplumun size ihtiyacı var. Ailenizin sizlere ihtiyacı var. Zira bunları dünyaya siz tanıtacaksınız. Siz başaracaksınız. Bu kudret sizde var. Yüce Atatürk ne diyordu; ‘Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak, yükseltecek sizlersiniz. Ancak bu kudrete sahip olmanız lazım. Muhtaç olduğun kudrette, damarlarındaki asil kanda mevcuttur…’ Yolumuz Atatürk’ün çizdiği yol olacak. Onun için yolumuz açık olsun. Sizi yetiştiren büyüklere, anne-babalara sesleniyorum. Ne mutlu sizlere ki böyle gençler yetiştirdiniz, bu seviyeye getirdiniz. En iyi günlerini göreceğinize inanıyorum. İnşallah her zaman başarı olacaktır. Yürekten temenni ediyorum. Tekrar bu mutlu günümüzü kutluyor, başarılı, sağlıklı bir eğitim ve öğretim yılı diliyorum. Sizleri kutluyorum.

YASEMİN KUMRAL ŞİMŞEK: EVLATLARINIZ SİZDEN ÇOK BİZİM EVLATLARIMIZDIR

Her sene tekrarlanan başlangıçlar, zamanla belleklerde önemini yitirebilir. Ancak değerleri, üzerinden bir süre geçtikten sonra anlıyoruz. Sevgili öğrenciler;

Bazılarınızın ana sınıfından, bir kısmınızda çeşitli sınıflardan okulumuza geldiniz. İlerleyen yıllarda bizim yaşlarımıza da geleceksiniz. O zaman burada törenlerde bulunmanın, az da olsa beklemenin hayatınızda ne kadar önemli odluğunu anlayacaksınız. Okumanın değerini kitaplarla anlatsak bile yetmez… Ama size en can alıcı noktasını söylersem belki biraz da belleklerde kalacaktır. Tahsil refah anında bir süs, tehlike anında bir barınaktır. Kimseye muhtaç olmadan hayatınızı sürdürebilmenin yegane anahtarı bir altın bileziğinizin kolunuzda olmasıdır. Liseyi bitirmenin ardından amacımız arzu ettiğiniz üniversiteye uğurlanmaktır. Tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Değerli Kurucumuz; eşim Ahmet Şimşek bu yola kendini adamış bir insandır, ben de öyle… Bu sene fen derslerimizi, matematik derslerimizi çok daha yükseklere çektik, ders sayılarımızı artırdık. İlköğretimde gündelik sayımızı bir ders daha fazlalaştırdık.

“TÜRKİYE’DE 28 BİRİNCİLİK”

Geçen sene Türkiye genelinde, ilköğretimler bazında fen, matematik ve sosyal bilimler dalında 28 birinciliğimiz var. Nasıl oldu bu? Eğitim kadromuz, idarecilerimiz ve öğrencilerimiz canını dişine takarak oldu. Yıllardır gelen tecrübe ve birikiminde eklenmesiyle başarı kaçınılmazdı…

“BİR SENEMİZ, BAŞKA BİR SENEMİZE BENZEMEZ”

Ahmet Şimşek Koleji’nin bir senesi, başka bir seneye asla benzemeyen bir okuldur. Her daim başarı, hedeftir. Daima bir sonraki sene için hazırlıklar yapılır. Bizler, ekibimizle birlikte bir sonraki yılın hedeflerini ve çalışmalarını başlattık bile… Dünyadaki çağdaş eğitim ve öğretim programlarını, okulumuzun programlarıyla bağdaştırıyoruz. ‘Hangi yenilikleri yaparız’ kaygısındayız. Eğitim kadromuzu yeniliyoruz. Çünkü öğrencilerimizin sayısı, teveccühünüz ile artıyor.

Evlatlarınız sizde çok bizim evlatlarımızdır. Üniversiteye girişte okulumuzun farklılıklarını gözlemliyorum. Bugüne kadar gayet güzeldi, bu seneyi de merak ediyorum. Ancak bizim için hiçbir başarı yeterli değildir. Her sene, bir önceki seneden daha da atılımlı olacağız. Okulumuzda yeni, çok önemli bir matematik ve fen grubu kurduk. Sayın Başkanımızın da istediği gibi dershaneler kaldırılıyor. Türk çocukları, bazı kesimlerce ‘merdivenaltı’ olarak nitelendirilen eğitim sistemine kesinlikle layık değiller. Bütün okullar güzel bir şekilde öğretmenleri varken niçin gidip de başka yerlere zamanlarını, emeklerini ve paralarını aktarsınlar. Bu yüzden Ahmet Şimşek Koleji olarak asla ‘merdivenaltı’ ama, çok süslü ilanları olan eğitim kurumlarına çocuklarımızı göndermeyeceğiz. Bunun için öğrencilerimize çok sıkı bir ölçme-değerlendirme sistemi getirdik. Eksiler tespit edilip sıkça üstüne gidilecektir.

Değerli Öğrenciler;

Ben hepinizden çok ama çok umutluyum. Bu yaşa kadar gelmiş hiçbir çocuk zeka sorunu yaşamaz. Belki motivasyon ve çevresel etkileri daha da düzenlemeliyiz. Ben çok umutluyum ama sizlerde lütfen derslerinize gerektiği gibi çalışın. Tahsil, tehlike anında barınaktır. Kimseye muhtaç olmadan onurlu bir şekilde yaşamanın anahtarı, Ahmet Şimşek Koleji’nde sizlere verilecektir. Bundan çok daha büyük bir mutluluk olabilir mi? Üniversite ile birlikte başka meslek grubu mu istiyorsunuz? Tamam… Yeter ki o mesleği en güzel bir şekilde gerçekleştirin. Bütün arzumuz Allah’ın da bizlere yüklediği bu önemli görevi eksiksiz, yastığa başımızı koyduğumuzda huzur içinde tamamlayabilmek. Sizi mutlu yarınlarda görebilmektir. Okula misafir olarak geldiğinizde iyi yerlerde olduğunuzu duyabilmek, haklı gururunu yaşamak istiyoruz. İleride elaleme muhtaç yaşamayın. Başınız dik olsun, bir mesleğiniz olsun. Başarılı bir ders yılı diliyorum; yolunuz açık olsun.

AHMET ŞİMŞEK’Lİ OLMANIN AYRICALIĞI

Ahmet Şimşek Koleji’nde eğitim ve öğretim görmenin önemi, son yıllarda birçok velinin yaptığı araştırmaların ardından ortaya çıktı. Okul öğrencileri, birebir İngilizce ve Almanca dersi veren İngiliz ve Alman öğretmenlerin profesyonelliği çatısında dil eğitiminde yüksek sonuçlar almanın mutluluğunu yaşıyor. Törende mezun olmasının ardından duygu ve düşüncelerini dile getiren Mert Kapankaya; ‘Okuluma, emektarlarına, üzerimde emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Üniversitede arkadaşlarımdan ileride olmamın, başarılı sonuç yakalamamın en önemli nedenlerinden biri de, Ahmet Şimşek Koleji’nde gördüğüm profesyonel ve temel İngilizce dersleridir. Sonsuz teşekkürlerimi sunarım’ şeklinde konuştu.

MR. JEROME CHARLES BUSH ADETA ŞOV YAPTI

Okulda uzun yıllardır görev alan İngiliz; Yabancı Diller Koordinatörü Mr. Jerome Charles Bush; velilere ve öğrencilere tercümesi yapılan İngilizce açıklamalarında jest ve mimikleriyle gönülleri fethetti. Espirili yaklaşımlarıyla sempati toplayan Bush, velilerin İngilizcelerini test etmeyi ihmal etmedi.

AHMET ŞİMŞEK KOLEJİ YENİ BAŞARILARA KUCAK AÇIYOR…

Türkiye’nin ilk ve tek ücretsiz özel eğitim kurumu Ahmet Şimşek Koleji’nin yöneticileri ve öğrenim ekibi, 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nde yeni başarılara imza atmak üzere yoğun bir çalışma dönemi içerisine girdi. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV